Tu si: Tipy pre zdravie  »  Zdravý životný štýl  »  Žihľava indická – cesta ku zdraviu a peknej postave

Žihľava indická – cesta ku zdraviu a peknej postave

Uverejnené v kategórii Zdravý životný štýl       
Žihľava indická – cesta ku zdraviu a peknej postave

Raz za nejaký čas počujeme o novom produkte, ktorý má byť revolučným pre náš život a má nám zabezpečiť dokonalé zdravie a krásu. Aj keď vo väčšine prípadov media robia veľa kriku pre nič, zdá sa, že žihľava indická je jednou z výnimiek, ktoré sa naozaj oplatí vyskúšať.

O žihľave obyčajnej určite počul už každý z nás – je to bežná rastlina, aj keď má tiež veľa cenných pozitívnych vlastností je široko využívaná v bylinkárstve. Jednoznačne menej popularna je žihľava indická – hlavne kvôli tomu že je menej viditeľná, ale môže sa tiež pochváliť, je minimalne rovnako cenná, aj keď pôsobí trochu inak ako jej známejšia varianta.

Žihľava indická (Coleus forskohlii) rastie predovšetkým v oblastiach juhovýchodnej Ázii a tiež v Indii, na Srí Lanke alebo aj v Nepále. Vo východnej medicíne je využívaná už dlhé roky ako pomôcka pri liečení chorôb srdca, kardiovoskulárneho systemu, astmy, nespavosti či kŕčov v žalúdku. Preslávil ju však hlavne jej pozitívny vplyv na urýchlenie spaľovania tukov a práve táto vlastnosť vzbudila poznornosť celého svetu. Jej koreň obsahuje veľmi dôležitú látku – forskolin. Je to látka, ktorá stimuluje proces lipolýzi – čiže rozpad tukov. Pri pravidelnom užívaniu prípravku obsahujúceho žihľavu indickú sa to odráža na strate nadbytočných kilogramov.

Medzi ďalšie pozitívne účinky tejto unikátnej rastliny sa zaraďuje aj fakt, že zlepšuje prúdenie krvi, zabraňuje zápalom, účinkuje aj proti depresiám, alebo tiež pomáha v liečení autoimunitných chorôb.