Tu si: Tipy pre zdravie  »  Zdravý životný štýl  »  Pár spôsobov ako na vrásky

Pár spôsobov ako na vrásky

Uverejnené v kategórii Zdravý životný štýl       
Pár spôsobov ako na vrásky

Prvé vrásky vzbudzujú u väčšiny žien hrôzu. Na šťastie vhodná starostlivosť o pleť môže výrazne ovplyvniť proces starnutia pokožky a pomocou moderných kozmetických procedúr je možné sa zbaviť zmien na pokožke.

Pamätaj o vhodnej starostlivosti

Kondícia našej pleti v značnej miere záleží od našej starostlivosti o pleť. Nejde tu o moment, keď už sa nám prvé vrásky objavujú okolo úst či očí. Vhodná starostlivosť o kondíciu pleti nám v podstatnej miere oddiali starnutie pokožky. Ide tu predovšetkým o vhodnú hydratáciu a výživu pre našu pleť. Pravidelné čistenie pokožky mliekom a pomocou tonika, peelingi a tiež správne vybraný kozmetický krém sú základom. Oplatí sa tiež poriadne trénovať svaly na tváry a tiež masírovať tvár, masáž je dobrým stimulantom pre tvár.

 

Kúp dobrý krém proti vráskam

Proces starnutia môžme spomaliť pomocou krémou proti vráskam. Krémy proti vráskam obsahuju antioxidanty (vitamíny A, E, C), ktoré pomáhajú v boji proti voľným radikálom. Kozmetické spoločnosti v posledných rokoch krémy určené pre dospelú pokožku obohacujú tiež o flavonoidy (antioxidanty rastlinného pôvodu) alebo ovocné kyseliny.

Používať krém proti vráskam sa odporúča už po tridsiatych narodeninách (niektóre je odporúčané používať už od 25. roku života). Toho typu kozmetické produkty nám nielenže hydratujú našu pokožku, ale aj zregenerujú a poskytnú výživové látky.

 

Použi spevňujúcu masku

Každodenné používanie krému proti vráskam niekedy nemusí stačiť. Starostlivosť sa oplatí obohatiť o spevňujúce masky. V tých produktoch môžme nájsť množstvo účinných látok, ktoré stimulujú krvný obeh a pomôžu vytvoriť pružnejšie spojivové tkanivá,ktoré pomáhajú rýchlo spevniť aj pokožku s vráskami. Spevňujúcu masku je možné na tvár naniesť raz- dva krár v týždni.

Tagy: