Tu si: Tipy pre zdravie  »  Zdravý životný štýl  »  Neobvyklé vlastnosti a použitie citrónovej trávy

Neobvyklé vlastnosti a použitie citrónovej trávy

Uverejnené v kategórii Zdravý životný štýl       
Neobvyklé vlastnosti a použitie citrónovej trávy

Citrónová tráva je rastlina, ktorá sa pestuje hlavne v Ázijských krajinách. Je cenená hlavne vďaka jej netradičným liečivým vlastnostiam a je tiež široko využívaná v kozmetike.

Vlastnosti citrónovej trávy vplývajúce na zdravie


Citrónová tráva je veľmi účinná zložka liekov, ktoré sú efektívne a účinné pri nepríjemných príznakoch:

1. Depresia – je dokázané, že pravidelné pitie citrónovej šťavy výrazne stimuluje ľudské telo a tým zmierňuje príznaky depresie.

2. Bolesti hlavy – v momente keď máš bolesti hlavy sprav si kúpeľ s éterickými olejmi z citrónovej trávy.

3. Žalúdočné problémy – citrónová tráva zlepšuje trávenie a pomáha k zvýšeniu chuti do jedla.

4. Horúčka – tato rastlina pomáha rýchlo znížiť vysokú horúčku.

5. Znížena koncentrácia – využívaj výhody citrónovej trávy a pomocou nej rýchlo zvýš svoju koncentráciu a udrž si čistú a pokojnú myseľ. Týmto tiež zvýšime schopnosť získať nové vedomosti.

6. Príznaky prechladnutia a chrípky – citrónová tráva výrazne zvyšuje imunitu organizmu tak aby efektívne bojoval proti chrípke či prechladnutiu a tiež im zrabraňuje sa rozvinúť.

Použitie v kozmetike

Okrem pozitívneho vplyvu na zdravie, citrónová tráva je často používaná aj v kozmetike. Vďaka svojej výnimočne atraktívnej vôni je často v zložení ekologických parfumov a vďaka antibakteriálnej aktivite je často používaná ako kozmetická starostlivosť o pleť tváre.

Citrónová tráva tiež znižuje sekréciu kožného mazu, čo pravdepodobne uspokojí ľudí s mastnou pleťou. Zároveň obsahuje vitamín A, čo je dôvodom toho, že mazanie tváre výťažkom z citrónovej trávy pomáha pokožke získať zdravú farbu a značne ju vyživuje.

Citrónová tráva tiež bezpečne a veľmi účinne čistí pokožku od akné. Tiež veľmi efektívne pôsobí v prípade mykózy nôh. To všetko vďaka silným antibakteriálnym a antimykotickým vlastnostiam.

A aby toho nebolo dosť výťažok s tejto rastliny si výborne počína aj v boji proti rôznym lupinám a tiež pôsobí proti všiam z vlasov. Preto sa odporúča aj pre kozmetickú starostlivosť o deti a dojčatá. Okrem toho ešte vyživuje vlasy a zabraňuje ich vypadávaniu.