Tu si: Tipy pre zdravie  »  Zdravý životný štýl  »  Dôvody, prečo jazdiť na bicykli

Dôvody, prečo jazdiť na bicykli

Uverejnené v kategórii Zdravý životný štýl       
Dôvody, prečo jazdiť na bicykli

Stačí sa pozrieť do mestských ulíc, aby sme sa presvedčili, ako veľmi populárne je bicyklovanie. Odkiaľ sa vzal tak veľký záujem o tento šport?

Čoraz väčší počet osôb sa zaujíma o zdravý životný. Možno práve preto tak veľa ľudí v mladšom, aj v staršom veku, odkladá kľúčiky do auta na policu a siaha po bicykli?

Jazda na bicykli má veľa praktických ako aj zdravotných predností. Z praktických výhod bicyklovania možno v prvom rade uviesť rýchle a jednoduché premiestňovanie sa po meste. To má veľký význam najmä v prípade upchatých veľkomiest nielen v hodinách dopravnej špičky. Pri jazde na bicykli po označených cyklotrasách máme neobmedzenú slobodu pohybu.

Najdôležitejšie plusy rekreačnej jazdy na bicykli sa však týkajú zdravia. Spaľovanie kalórií je rozhodujúcim impulzom pre osoby, ktoré chcú schudnúť. Počas hodinovej jazdy možno spáliť 400 až 600 kalórií. Pritom stačí pokojná jazda v priemernom tempe. Jazda na bicykli prospeje aj našim vnútorným orgánom, najmä pľúcam, srdcu a kardiovaskulárnemu systému. Ak mal niekto problémy s búšením srdca, vysokým krvným tlakom alebo kŕčovými žilami, môže pravidelné bicyklovanie nepochybne prispieť ku zmierneniu týchto problémov. Treba takisto spomenúť okysličenie celého organizmu počas jazdy, zlepšenie činnosti mozgu a celkovej telesnej pohody. Bicykel môže byť skvelým liekom na splín a depresiu.

Postava s pekne vypracovanými svalnatými stehnami, zadkom a lýtkami , posilnenie dýchacieho ústrojenstva a kardiovaskulárneho systému, zlepšenie imunity a kondície, lepšie zdravie – to všetko nám poskytne jazda na bicykli. Ako ho teda neľúbiť?