Tu si: Tipy pre zdravie  »  Zdravý životný štýl  »  Domáce liečenie popálenin od slnka

Domáce liečenie popálenin od slnka

Uverejnené v kategórii Zdravý životný štýl       
Domáce liečenie popálenin od slnka

Dobrou alternatívou môžu byť farmaceutické masti alebo regeneračné krémy - najmä ak chcete rýchlu úľavu od bolesti. Ako sa lieči popálenina od slnka doma?

Na začiatku pamätajte, nemočiť spálenú pokožku v studenej vode, nemastite mastným krémom taktiež nepouživajte obklad s ľadom. Pod vplyvom studeného pokožka bude ešte väčšie pškodená a krém ju bude ďalej dráždiť a blokovať odparovanie tepla. Rozhodne lepšou možnosťou by bola krátka letná sprcha s postupným znížením teploty vody (ale nie v takom rozsahu, ktorá by bola veľmi chladná!). To by malo trvať cca. 10-15 minút.

Zmierňovanie následkov ako je bolesť, pálenie, začervenanie, pomáhajú nám výrobky, ktoré majú prirodzené regeneračné vlastnosti:

  • med, vzhľadom na silné antibakteriálne účinky ktoré bude podporovať rýchlejšie hojenie popálenín; naneste malé množstvo na gázové obväzy, a potom ho aplikovať na podráždenú pokožku.

  • kefír, jogurt alebo cmar mierne ochladzuje pokožku, upokojujú pálenie a budú podporovať regeneračné procesy; Ale musíte si uvedomiť, nevyberajte prípravky s prídavkom cukru,

  • vaječný bielok má anti-mikrobiálne látky a upokojujúci na zápal; Pripravíme gázu, obväz a z chladeného bielka alebo vyšlahanej peny štetcom to nanášame na podráždenú pokožku,

upokojujúce vlastnosti má tiež zemiaková šťava; obklad môže byť pripravený zo zemiakovej surovej kaše alebo zemiakových plátkov, ktoré s gázou sú aplikované na povrch pokožky po dobu pol hodiny.

30-minútový zábal s plátkami uhorky vyživý a ochráni podráždenú kožu, najmä na tvári.

Účinný spôsob, ako liečiť pripáleniny pokožky na tele môže byť tiež v letná kúpel s niekoľkými lyžicami ovsenej múky, ktorá zabraňuje strate vody a podporuje pleti ochrannú bariéru. Vynikajúci upokojujúci prípravok je čisté aloe vera (urýchľujúci hojenie), zmes 100 ml vody s niekoľkými kvapkami silice mäty piepornej (protizápalový ovplyvňuje rýchlejšiu regeneráciu pokožky). V letných mesiacoch, kedy sme zraniteľnejší na popáleniny je treba si zabezbečiť v domácej lekárničke prvú pomoc v prípravkoch, ktoré obsahujú alantoín a D-panthenol, ktoré nespôsobujú alergické reakcie a sú dobre tolerované kožou.