Tu si: Tipy pre zdravie  »  Zdravý životný štýl  »  Ako posilniť odolnosť organizmu?

Ako posilniť odolnosť organizmu?

Uverejnené v kategórii Zdravý životný štýl       
Ako posilniť odolnosť organizmu?

Každodenný stres, rýchle životné tempo, sedavý spôsob práce. Všetky tieto faktory žiaľ úspešne znižujú odolnosť nášho organizmu. Čo teda robiť pre posilnenie odolnosti?

Často prechladnete? Alebo vás „navštevujú“ stále tie isté choroby? Unavuje vás chôdza do schodov a trápi vás nespavosť? Potom určite máte zníženú odolnosť. Zoznámte sa s našimi radami, ktoré vám pomôžu zlepšiť zdravotný stav.

 

1. Spite a ešte raz spite

Pre správne fungovanie potrebuje organizmus dospelého človeka optimálne 7-8 hodín spánku denne. Keď si na nočný relax a odpočinok vymedzíme menej času, nebude to mať dobrý vplyv na našu odolnosť. Unavený a neurotický organizmus sa totiž stáva náchylnejší na rôzne infekcie, a my sme stále chorí.

2. Hýbte sa

Odolnosť zlepšíme, keď nebudeme zabúdať na každodennú dávku telesnej aktivity. Každý deň by sme si mali dopriať minimálne jednu dlhú a energickú prechádzku a trikrát týždne pravidelne trénovať. Aby ste sa viac hýbali, prihláste sa do fitnes alebo začnite behať. Dobrým nápadom je kúpiť si domov športové vybavenie na cvičenie (napr. rotopéd) a systematicky ho používať.

3. Dodávajte svojmu organizmu antioxidanty

Odolnosť zlepšujú antioxidanty, ktoré náš organizmus chránia pred útokmi voľných radikálov, ktoré sú často príčinou rôznych chorôb a infekcií. Pre využitie priaznivého vplyvu antioxidantov je treba do stravy zaviesť viac zeleniny a ovocia. Dobrým spôsobom, ako to urobiť, je napríklad zjesť pred niektorým z denných jedál aspoň jablko.

4. Očistite svoj organizmus

Aby ste pomohli svojmu organizmu pri regenerácii a získali väčšiu odolnosť, oplatí sa denne ušetriť nejaký čas na očistu a hodnotný relax. Namiesto sledovania televízneho programu alebo nových správ na Facebooku si prečítajte zaujímavú knihu alebo sa porozprávajte s priateľmi. Alebo si spravte relaxačný kúpeľ alebo „domáce spa“.